Něco o mém soužití a chovu psů Cane Corso.

Především je to srdeční záležitost.
Na velký pozemek u svého domu jsem chtěla velkého strážného psa- moje dosavadní pudlice a briardice tento požadavek nesplňovaly.

A tak se stalo, že jsem dovezla první dvouměsíční štěně CC do ČR. Fenku Alessandru a pak později psa Logana. Moje chovná stanice je pojmenovaná po této dvojici - Logisan.

loganSandra do týdne vážně onemocněla. Každý den jsem ji v náruči odnášela na veterinu na infuse a lžičkou se ji snažila podávat tekutiny. Konečně se uzdravila. Ve svých 7 měsících si po krátké potyčce s briardicí vyjasnila své postavení a získala titul – vůdce smečky. Ten si uchovala až do své smrti.

Vodila jsem jí na Kampu a na Karlův most, aby poznala co nejvíce okolních podnětů. Stala se z ní klidná vyrovnaná a sebevědomá osobnost. Dokázala se mnou komunikovat pomocí mimiky, pohyby a zvláštním kňouráním. Na cvičáku a výstavách si udržovala distanc od ostatních, jako by si byla vědoma své nadřazenosti.

Naprosto zbožňovala celou svou rodinu. Prostor 2metry kolem mne byl nedotknutelný a širokým postojem a vrčením to dala najevo. Na cvičáku jsem jí učila především rozeznávat – Je hodný, klid, podávání ruky při pozdravu. Nikdy nikoho nekousla ani nenapadla, ale obranu svých milovaných měla už v krvi.


Logan byl jiný. Dovezla jsem ho z Itálie, jako 7měsíčního adolescenta. Seděl na dvoře sám vytržený se své italské smečky. Nešťastný. Naše smečka ho zatím nepřijala. Vzala jsem si deku a první noc jsem se přestěhovala k němu do boudy.

Logan byl mnohem citlivější a zranitelnější, byl to pes jednoho pána. Mou rodinu toleroval, ale poslechl pouze mne, kontakt vyhledával jenom můj. Nikdy nevrčel, neskákal radostí, neolizoval, stál v pozadí, ale vždy v mé přítomnosti. Ostatní psi leželi na dvoře, ale on mne doprovázel s každým kolečkem z jednoho konce zahrady na druhý. Co chvíli se jemně dotkl mé nohy na znamení, že je tu a potřebuje kontakt mé ruky.

 

Nikdy nezapomenu na chvíle, které jsem s nimi mohla strávit na tomto světě. A do jejich psího nebe bych vzkázala: Děkuji za lásku a přátelství, které jste mi věnovali.alessandra